Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками

26 червня 2019 року відзначається Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками та їх незаконним розповсюдженням


КМУ «ЧОНД» відзначає Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками та їх незаконним розповсюдженням.

Цей день був заснований в 1987 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй на знак вираження своєї рішучості посилювати діяльність та співробітництво з метою  створення міжнародного суспільства, вільного від вживання наркотиків.

Наркоманія – страшна хвороба сучасного світу. Негативні явища, що породжуються вживанням наркотиків, несуть у собі велику небезпеку для людства. Необхідно пам`ятати, що прагнення до наркотиків забирає людські життя. Наркотики виснажують, руйнують психіку та здоров’я людини, роблять залежною, слабкою. Рідко наркоман доживає навіть до сорока років—організм не витримує навантаження.

За результатами досліджень Організації об’єднаних націй країна, більш як 7 % населення якої вживає наркотики, є приреченою. Така країна не має майбутнього. Сьогодні, за оцінками спеціалістів, близько 4 % жителів планети вживають наркотичні речовини.

Протягом останніх років в Україні спостерігається небачене зростання наркоманії. Сьогодні наркозалежність поступово «молодіє», середній вік людей, що вживають нелегальні наркотики, стабільно знижується.

Найбільш уражена наркоманією Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Запорізька області, Автономна Республіка Крим і м. Київ. Але реальна кількість наркоманів, на думку експертів, може бути в 10 разів вище.

Щорічна кількість наркоманів в нашій державі збільшується в середньому на 5-10%.

Поширення наркоманії тісно взаємопов’язано із епідемією ВІЛ/СНІДу. Переважна більшість ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД – це ін’єкційні споживачі наркотиків. Молода людина стає перед вкрай важливим  життєвим вибором між новим відповідальним життям або передчасною смертю від наркотиків чи СНІДу. Допомогти їй в цьому виборі мають близькі люди, суспільство, соціальні служби та медпрацівники.

Для посилення профілактичної роботи та у зв’язку з проведенням Міжнародного дня боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом, Департамент охорони здоров’я пропонує організувати наступні заходи:

  • провести виступи на радіо та телебаченні;
  • підготувати публікації в пресі;
  • випустити санітарні бюлетені;
  • організувати тематичні вечори, зустрічі, «круглі столи», вечори запитань та відповідей, лекції в лікувально-профілактичних закладах, установах культури, освіти та спорту, на підприємствах всіх форм власності.

Міжнародний день боротьби із зловживанням наркотиків – це важлива нагода для підняття рівня поінформованості, особливо серед молоді, щодо негативного впливу наркотичних речовин на організм людини.

 

Головний лікар                                                  А. ПОПАДЮК