В обласній консультативній поліклініці працює тимчасовий пункт вакцинації від дифтерії

З метою якісної організації проведення в області імунопрофілактики проти дифтерії та правця, для працівників обласних лікувально-профілактичних закладів й інших держорганізацій, відповідно до Наказу Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, на базі обласної консультативної поліклініки Чернівецької обласної клінічної лікарні працює тимчасовий пункт вакцинації.

– Спалах кору в Україні вже відбувся. Услід за цим інфекційним захворюванням виникла загроза ускладнення епідемічної ситуації з дифтерії. Зумовлене це тим, що рівень вакцинації населення області проти дифтерії є низьким. Водночас, ризик завезення хвороби підвищує інтенсивність міграційних процесів. Запобігти виникненню спалахів цього небезпечного захворювання можна тільки шляхом проведення імунізації населення. Пригадую, 1991-1992 роки, коли на Буковині була складна епідситуація із захворюваності на дифтерію. Працювала тоді в міській поліклініці №1. У той час реєстрували чимало хворих, багато з ускладненнями – міокардитами, енцефалітами, а також були летальні випадки від дифтерії. Практика показала, що тільки масова вакцинація допомогла зупинити поширення захворюваності, – каже завідуюча обласної консультативної поліклініки Чернівецької обласної клінічної лікарні, експерт Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА за фахом «Поліклінічна справа» Людмила Ткачук. – Наразі на базі обласної консультативної поліклініки організували роботу тимчасового кабінету для проведення щеплень від дифтерії. Вакцину маємо в достатній кількості. Вона придбана за держані кошти, тож є безкоштовною для населення.

Як відзначає фахівець, тимчасовий пункт вакцинації у поліклініці відповідає усім санітарним вимогам. Медперсонал пройшов відповідну підготовку та навчання щодо проведення щеплень, а також освоїв техніку надання невідкладної допомоги у разі необхідності. Крім того, в ОКЛ працює спеціально створена комісія, котра допускає до імунізації. Чи підлягають щепленню особи із хронічними захворюваннями, медичні спеціалісти вирішують колегіально, зважаючи на стан здоров’я пацієнта та попередньо вивчивши історію його хвороби.

Нагадуємо, що щеплення від дифтерії та правця дітям востаннє здійснюють у 16 років. Опісля доросла людина повинна проходити ревакцинацію через кожні наступні десять років свого життя.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.